Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Powiększ zdjęcie znak%20a14

Droga powiatowa 5912S ul. Wygody w Lędzinach wraz z skrzyżowaniem z drogami Zamkową, Zawiszy Czarnego i Kontnego została zamknięta dla ruchu.

5 września 2018

Od wtorku, 4 września 2018 r. w związku z przebudową została zamknięta częściowo dla ruchu droga powiatowa ul. Wygody w Lędzinach, roboty będą wykonywane na odcinku ok. 600 m tj. od skrzyżowania z drogami powiatowymi ul. Zamkową, Zawiszy Czarnego i Kontnego w kierunku miasta Tychy, ponadto zostało zamknięte dla ruchu ww. skrzyżowanie gdzie powstanie skrzyżowanie typu rondo.
Na czas zamknięcia będzie prowadzony objazd ulicą Lędzińską w Bieruniu oraz Kontnego, Sobieskiego, Zawiszy Czarnego i Lędzińską w Lędzinach.  
Zamknięcie drogi konieczne jest ze względów technologicznych.
Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada 2018 r.

Czytaj więcej o: Droga powiatowa 5912S ul. Wygody w Lędzinach wraz z skrzyżowaniem z drogami Zamkową, Zawiszy Czarnego i Kontnego została zamknięta dla ruchu.
Powiększ zdjęcie znak%20drogowy%20robót

NAPRAWY GWARANCYJNE NA UL. CHEMIKÓW W BIERUNIU - NOWA ORGANIZACJA RUCHU

11 lipca 2018

Powiatowy Zarząd Dróg w Bieruniu informuję Mieszkańców i Użytkowników ul. Chemików w Bieruniu, że dotychczas roboty prowadzone były na fragmentach nawierzchni w km od 1+430 do km 2+030 co generowało utrudnienia w ruchu pojazdów i ograniczenia w płynności ruchu, w związku z tym Wykonawca robót gwarancyjnych dążąc do zmniejszenia tych utrudnień opracował nową organizację ruchu, która ma na celu prowadzenie robót na dłuższych odcinkach co spowodować ma przyspieszenie zakończenia napraw. Ponadto w godzinach 7:00 do 8:00 oraz 13:00 do 15:00 wykonawca zapewni ręczne kierowanie ruchem w godzinach szczytu. Jednocześnie informujemy, że nowa organizacja ruchu przewiduje ruch wahadłowy gdzie okres oczekiwania na sygnał zielony wynosi około 4 minut, a osiedle zabudowy wielorodzinnej będzie obsługiwane przez dwa wjazdy i jeden wyjazd, oraz po jednym wjeździe do przedszkola i ośrodka zdrowia. Dodatkowo został przewidziany objazd do osiedla domów jednorodzinnych. Ostateczny termin zakończenia napraw gwarancyjnych Wykonawca określił do 30.09.2018 r.

Czytaj więcej o: NAPRAWY GWARANCYJNE NA UL. CHEMIKÓW W BIERUNIU - NOWA ORGANIZACJA RUCHU

"Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019"

7 marca 2017

2016-09-28

Powiat Bieruńsko-Lędziński realizuje zadanie inwestycyjne pn.: Przebudowa drogi powiatowej 5906S, ul. Chemików w Bieruniu w zakresie nawierzchni jezdni, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego oraz budowa ścieżki rowerowej w ramach ww. programu

Informacje źródłowe na temat Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 znajdują się na stronie internetowej http://www.katowice.uw.gov.pl

Czytaj więcej o: "Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019"